znamiona na ciele, leczenie brodawek, znamiona na ciele, brodawki skórne, brodawka łojotokowa zdjęcia

Ten Olejek Jest Genialny Pomoże w Wielu Dolegliwościach

W ostatnich latach możemy zaobserwować aromaterapeutyczny boom, który skutkuje tym, że coraz więcej osób cierpiących na wszelkiego rodzaju dolegliwości zamiast sięgać po leki decyduje się na kurację olejkami eterycznymi.

Jedna z kilku najważniejszych zalet olejków eterycznych to fakt, że są one wyjątkowo wszechstronne, bo jednego olejku eterycznego możemy użyć do leczenia wielu dolegliwości. Jednym z najlepszych przykładów szerokiego zastosowania jednego produktu aromaterapeutycznego jest olejek z geranium. Starożytni Egipcjanie używali go do wielu rodzajów zabiegów kosmetycznych. Dziś, jeśli przyjrzysz się jego zastosowaniu zobaczysz, że olejek z geranium okazał się pomocny do wielu innych celów, nie tylko do poprawiania stanu urody. Oto kilka zastosowań olejku eterycznego z geranium:

domowy sposób na kaszel

Walczy z infekcjami

Niezależnie od tego, czy masz zwykłą infekcję przeziębieniową, infekcję skóry czy infekcję dróg oddechowych, olej geraniowy pomoże Ci ją zwalczyć. Jeśli użyjesz go miejscowo, dzięki silnym właściwościom antybakteryjnym, które wykazuje olejek z geranium zabije bakterie na Twojej skórze, a także może pomoże w oczyszczeniu małych ran. W takich przypadkach, kiedy chcemy zastosować olejek z geranium na skórę, dwa razy dziennie wystarczy nałożyć dwie krople olejku na zainfekowane miejsce. Pamiętaj, aby uważać i dokładnie przykryć obszary skóry, które są zdrowe tak, aby olejek nie przedostał się do tych miejsc, a wsiąkł jedynie tam gdzie jest taka potrzeba. Jeśli zastosujesz olejek do inhalacji, zwalczy on infekcje dróg oddechowych. Wdychanie oparów zapachu geranium pozwoli twojemu ciału czerpać korzyści z jego właściwości antybiotycznych. Redukuje on stany zapalne oczyszczając drogi oddechowe, a tym samym udrażniając oddychanie. Do tego celu możesz również nasmarować nozdrza lub gardło niewielką ilością olejku i głęboko oddychać.

Leczenie ran

Olejek z geranium świetnie sprawdzi się również na świeżych ranach i bliznach. Leczenie polega na tym, że olejek z geranium nałożony na ranę poprawi w tym miejscu krążenie i sprawi, że dostanie się tam więcej tlenu dzięki czemu rana będzie miała możliwość zaabsorbowania większej ilości składników odżywczych, a to przyspieszy proces gojenia. Po zagojeniu się rany, kiedy ta zacznie się zabliźniać, warto w to miejsce regularnie wmasowywać olejek, co sprawi że blizna zacznie znikać. Każdy, kto boryka się z niechcianymi, brzydkimi bliznami powinien wypróbować kurację właśnie tym olejkiem eterycznym z geranium.

Niedoskonałości skóry

Dzięki olejkowi eterycznemu z geranium możemy sobie zafundować fantastyczną kurację trądzikową. Olejek ten ma zdolność leczenia skóry uszkodzonej w wyniku zapalenia skóry. Jeśli połączymy go z olejem kokosowym, olejek z geranium stanie się balsamem, który pomoże nam pozbyć się nie tylko niedoskonałości skóry ale też zmarszczek. Wymieszaj łyżeczkę oleju kokosowego z pięcioma kroplami oleju z geranium po czym wcieraj rano i wieczorem w obszary wymagające nawilżenia.

znamiona na ciele, leczenie brodawek, znamiona na ciele, brodawki skórne, brodawka łojotokowa zdjęcia

Leczenie stawów i mięśni

Olejek z geranium ma działanie przeciwzapalne i można go stosować do masażu obolałych stawów i mięśni. To załagodzi ból i zmniejszy obrzęki. Polecany jest zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na zapalenie stawów w wyniku przepracowania. W taki sam sposób, poprzez masaż, olejek z geranium pomoże ci w walce z wiotką skórą. A oprócz tego, że ujędrni kłopotliwe miejsca, sprawi że nasza skóra będzie błyszczała. By stonizować cerę, dodaj do olejku z geranium, olejek z jojoby.

Eliminuje nieprzyjemne zapachy

Czy kiedykolwiek myślałeś, żeby użyć olejku z geranium zamiast dezodorantu pełnego chemikaliów? Właściwości antybakteryjne w olejku z geranium pomogą ci wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę wody destylowanej na każdą kropelkę olejku z geranium do butelki z rozpylaczem i użyć tuż po wyjściu spod prysznica lub rozpylić na meblach czy dywanikach, które nieprzyjemnie pachną.

Naturalny środek moczopędny

Stosowany w dyfuzorze, olejek z geranium pomoże Ci oczyścić ciało, a dzięki temu, że częściej będziesz oddawał mocz, wraz z nim pozbędziesz się z organizmu szkodliwych toksyn i zanieczyszczeń. Może to również wpłynąć na podkręcenie twojego metabolizmu.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura