domowe sposoby na dobry sen, domowe sposoby na dobry sen, bezsenność, sposoby na bezsenność, bezsenność leczenie, domowe sposoby na sen, co na bezsenność

Zagotuj Wodę i Wrzuć Do Niej Banany, Zdrowa Mikstura Na Regeneracyjny Sen

Zagotuj banana, wypij ten napój przed snem i zobacz, co się stanie! Żyjemy w świecie pełnym negatywnych emocji, stresu.

domowe sposoby na dobry sen

Dzień po dniu musimy stawiać czoła wielu wymagającym od nas siły oraz wyniszczającym nasze zdrowie i organizm okolicznościom. Sytuację pogarsza nadmierne używanie nowoczesnych technologicznie sprzętów, które wpływają na nas poprzez wysyłane bardzo szkodliwe impulsy elektromagnetyczne. W takich warunkach każdy z nas miewa czasem problemy z zasypianiem.

Wszystkie te czynniki zakłócają naszą zdolność osiągnięcia pełnowartościowego dla naszego systemu nerwowego odpoczynku, wpływają na hormony snu oraz obniżają jego jakość. Istnieje wiele zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które wpływają na nasze hormony, układ nerwowy i mózg. a ich negatywne działania prowadzą do pozbawienia nas snu.

Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem na pozbycie się problemu bezsenności jest łykanie pigułek nasennych, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Owszem, osiągniemy krótkotrwały acz pożądany efekt, ale w dłuższej perspektywie utrudniamy tylko naszemu organizmowi zdrowie i jego naturalne zdolności do regeneracji. Pigułki nasenne mają niezliczoną ilość skutków ubocznych takich jak zawroty głowy, zaparcia, bóle żołądka, trudności z koncentracją, problemy z pamięcią czy nawet potencjalna możliwość uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Jak wszyscy wiemy, sen ma ogromne znaczenie dla naszego ogólnego stanu zdrowia i prawidłowego funkcjonowania, więc jego ciągłe zakłócanie i niezaspokojenie prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, zaburzeń funkcji poznawczych, znacznego osłabienia układu odpornościowego, spadków energii, obniżonych zdolności motorycznych i zwiększonego ryzyka chorób i schorzeń takich jak rak, cukrzyca czy otyłość. To dlatego tak ważne dla naszego organizmu jest dostarczanie mu ośmiu godzin snu i za wszelką cenę powinniśmy zapewniać go sobie każdej nocy.

Wiedz, że jest duża szansa na to, że całkowicie przywrócisz swój naturalny sen dzięki tej niesamowitej bananowej herbacie cynamonowej. Banany są niezwykle zdrowymi owocami, które zawierają dużo składników odżywczych, takich jak magnez i potas, a jak się okazuje ich skórki mają ich jeszcze więcej. Magnez zapewnia relaks i łagodzi skurcze mięśni, które nierzadko powodują u nas różnego rodzaju bóle. Jest to pierwszy minerał, który znika z naszego organizmu z powodu stresu. Co więcej tak magnes jak i potas mają doskonałe działanie na nasz układ nerwowy.

Cynamon reguluje poziom cukru we krwi, a jego równowaga wspomaga działanie hormonów i zapewnia lepszy sen. Nierównowaga hormonalna powoduje odczuwanie zmęczenia w ciągu dnia i może sprawić, że dopiero w nocy poczujesz przypływ energii, a wtedy po raz kolejny nie będziesz w stanie zasnąć. Dzięki połączeniu właściwości bananów i cynamonu, które balansują poziom niektórych hormonów można skutecznie leczyć bezsenność. Oto sposób na to, jak przygotować ten niesamowity naturalny środek nasenny.

domowe sposoby na dobry sen 1

Składniki:

• 1 nieobrany banan (ważne, by był z hodowli organicznej)

• Szczypta cynamonu

• 1 mały garnek wody

Instrukcje:

Odetnij końce banana i wrzuć do wrzącej wody. Gotuj banana przez 10 minut, a następnie dodaj cynamon. Możesz dodać trochę stewii do napoju, która również pomaga uregulować poziom cukru we krwi. Wypij to naturalne lekarstwo przed snem i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem! Zalecamy, aby nie spożywać jedzenia tuż przed snem dlatego możesz również zjeść ugotowanego banana z cynamonem następnego dnia.

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura