ból zęba domowe sposoby, domowy sposób na ból zęba, sposób na ból zęba, domowe sposoby na bol zeba, sposoby na ból zęba

10 NIESAMOWITYCH KORZYŚCI ZDROWOTNYCH TEJ PRZYPRAWY | GOŹDZIKI

Pochodzą z Indonezji, należą do gatunku roślin z rodziny mirtowatych, takich jak bardzo ciekawy również mirt, którego spalane w ognisku gałązki są używane do nadawania aromatu mięsom, drobiowi, owocom morza.

Ale nie o mircie dziś mowa, a o goździkach, których ze względu na ich przyjemny zapach i smak, zwykle używamy do gotowania. Warto jednak wiedzieć, że goździki są również bogate w składniki odżywcze i olejki eteryczne niezwykle ważne do zachowania dobrej kondycji naszego ciała. Przyprawa ta ma wiele zalet. Goździki działają antyseptycznie, przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwutleniająco, przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Zaleca się w leczeniu kaszlu, wzdęć, zapalenia, bólów zębów czy zapalenia oskrzeli. Pomagają nam również schudnąć ze względu na ich właściwości poprawiania procesów trawiennych.

ból zęba domowe sposoby, domowy sposób na ból zęba, sposób na ból zęba, domowe sposoby na bol zeba, sposoby na ból zęba

To eugenol jest substancją odpowiedzialną za zapach oraz właściwości zdrowotne goździków. Dzięki niemu mają one zarówno właściwości antyseptyczne, jak i znieczulające. Według neuropatów takich jak Adam Case goździki świetnie przeciwdziałają nowotworom układu pokarmowego. Naukowcy odkryli, że ekstrakt z goździków zatrzymał aktywność i wzrost komórek raka okrężnicy, komórek raka sutka, komórek raka jajnika, raka wątroby, a jednocześnie nie był niebezpieczny dla normalnych komórek. Goździki są pełne minerałów takich jak żelazo, mangan, potas, selen czy magnez. Dostarczają nam witaminy A, C, K i beta-karotenu. W dzisiejszym filmie opowiem Ci o korzyściach, jakie możesz zaczerpnąć z dołączenia goździków do swojej diety:

Działają przeciwbólowo i antyseptycznie

Goździki łagodzą bóle zębów, bóle dziąseł i bóle gardła. Służą również jako doskonałe domowe środki na infekcje, oparzenia i rany.

domowe sposoby na ból zęba (3)

Poprawiają krążenie

Goździki działają detoksykacyjnie i poprawiają krążenie krwi dzięki czemu sprzyjają całemu organizmowi i wzmacniają odporność.

Działają jako środek wykrztuśny

Goździki działają jak środek wykrztuśny i odblokowują śluz zebrany w gardle i przełyku. To sprawia, że ​​świetnie nadaje się do leczenia kaszlu.

Przyspieszają przemianę materii

Goździki przyspieszają metabolizm, wspomagając wydzielanie śliny i produkcję płynów trawiennych.Doskonale oddziałują na procesy trawienne, a wszystko przez to, że poprawiają wydzielanie enzymów.

domowe sposoby na ból zęba (2)

Walczą z zaparciami, łagodzą mdłości i bóle brzucha.

Goździki łagodzą również skurcze mięśni.

Działają antyseptycznie

Goździki są świetnymi środkami antyseptycznymi zwalczającymi bakterie występujące w jamie ustnej, żołądku, które eliminują nieświeży oddech. Pomagają również zapobiec ubytkom.

Są korzystne dla twojej tarczycy

Goździki są również korzystne dla twojej tarczycy. Mogą Ci pomóc zarówno w niedoczynności jak i nadczynność tarczycy.

Pomagają kontrolować poziom cholesterolu

Goździki pomagają kontrolować nieprawidłowy poziom cholesterolu.

Działają przeciwzapalnie

Ze względu na obecność eugenolu, goździki są doskonałym naturalnym środkiem przeciwzapalnym, a więc zwalczają choroby zapaleniowe takie jak zapalenie płuc, oskrzeli czy zakończeń nerwowych.

Jeśli chciałbyś zadziałać goździkami przy problemach wewnętrznych takich jak stany zapalne czy zaburzenia trawienia, powinieneś pić herbatę z goździków. Z drugiej strony olejek goździkowy jest wskazany, jeśli chcesz wzmocnić słabe paznokcie, zwalczyć grzybicę paznokci czy opryszczkę.

Możesz zastosować goździki również jako środka eliminującego grzyby i ćmy.

Po rozpuszczeniu goździków w alkoholu lub wodzie powstanie odświeżacz powietrza do spryskiwania.

A jeśli zmieszasz go z wodą, będziesz mógł zastosować go jako doustny środek antyseptyczny.

Uwaga! Goździki nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz dzieci w wieku do lat 6 i pacjenci z chorobami przewodu pokarmowego lub neurologicznymi. Zawsze zanim zaczniesz używać goździków w formie olejku, najpierw zastosuj niewielką ilość na skórze, aby upewnić się, że nie masz alergii.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura