domowe sposoby na ból ucha (2)

Ten Dziwny Trik Może Wyleczyć Infekcje Ucha

Sól to przyprawa, której używamy w kuchni każdego dnia. Ma ona wiele właściwości leczniczych i zastosowań zdrowotnych. Jest uważana za jeden z najstarszych naturalnych antybiotyków i jest często stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jednym ze sposobów, w jaki można ją zastosować, jest leczenie bólu ucha. Pamiętam jak moja babcia zawsze używała tej metody przy wszelkich zapaleniach uszu czy bólu zębów. To całkiem proste. Wszystko czego potrzebujesz to:

domowe sposoby na ból ucha, domowe sposoby na zapalenie ucha 4


1 biała skarpeta w 100% z bawełny;
Organiczna sól morska lub himalajska, ale może być też zwykła sól. Świetnie się tu sprawdzi sól gruboziarnista. Skarpetka, której użyjecie do wykonania tego przepisu musi być biała ze względu na to, że kolorowe skarpety wykonane są najczęściej z materiałów syntetycznych i mogą uwalniać do organizmu niepożądane substancje, a nawet stopić się pod wpływem ciepła. Sól musi jak już wspomniałam musi być gruboziarnista, ponieważ zwykła sól się zwyczajnie wysypie. A oto instrukcje:
Wrzuć pół filiżanki soli na patelnię i podgrzej ją przez kilka minut, aż zacznie skwierczeć.

domowe sposoby na ból ucha

Wyłącz kuchenkę i przesyp sól do skarpety. Zawiąż ją w węzeł i pozwól jej ostygnąć przed tym jak przyłożysz skarpetę do ucha na mniej więcej 20 minut.Możesz również wsypać najpierw sól do skarpetki, zawiązać ją w węzeł i podgrzać wszystko razem. Jeśli to konieczne, powtarzaj procedurę kilka razy dziennie. Możesz użyć tej samej soli 3 lub 4 razy.
Nie powinno się jej jednak używać do późniejszego gotowania. Ciepło skarpetki pomoże zmniejszyć obrzęk i załagodzi ból ucha. Znaliście wcześniej tę metodę? Czy Wasze babcie tak jak moja stosowały tę metodę? 

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 

Projekt Natura