cynamon cejloński, właściwości cynamonu odchudzanie, cynamon na cholesterol, cynamon dieta, przyprawa cynamon, miód z cynamonem właściwości

10 Rzeczy Których Mogłeś Nie Wiedzieć o Właściwościach Cynamonu

Cynamon to bardzo mocna przyprawa, której od tysięcy lat na całym świecie używa się do celów medycznych i walorów smakowych. Można go zastosować w wielu przepisach, dlatego niemal w każdej kulturze znajdzie on swoje zastosowanie.

cynamon cejloński

Być może wielu z Was nie ma pojęcia jak cynamon może być dla nas korzystny zdrowotnie. Dlatego w dzisiejszym filmie postanowiłam wskazać Państwu 10 powodów, dla których warto włączyć cynamon do swojej diety:

1. Walczy z cukrzycą

Cynamon jest idealny dla diabetyków, ponieważ pomaga obniżać poziom cukru we krwi i poprawia wrażliwość organizmu na poziom insuliny – hormonu niezbędnego do utrzymania prawidłowego poziomu cukru.

2. Źródło przeciwutleniaczy

Cynamon jest uważany za przyprawę, która ma najwięcej przeciwutleniaczy – naszej najważniejszej obrony przed rakiem i innymi poważnymi chorobami. Właśnie dlatego cynamon jest w stanie zminimalizować szkody powodowane w naszym organizmie przez wolne rodniki, a tym samym spowalniać starzenie.

cynamon cejloński (2)

3. Chroni mózg

Jak już wiemy cynamon jest bogaty w przeciwutleniacze, ale pełen jest również związków działających przeciwzapalnie, które zmniejszają efekty starzenia się nie tylko naszego ciała, ale też mózgu. Według badań, właściwości antyoksydacyjne cynamonu pomagają chronić mózg przed problemami neurologicznymi takimi jak choroba Parkinsona czy Alzheimera.

cynamon cejloński, właściwości cynamonu odchudzanie, cynamon na cholesterol, cynamon dieta, przyprawa cynamon, miód z cynamonem właściwości

4. Chroni przed rakiem

Cynamon ma związek zwany aldehydem cynamonowym, który według badań, ma zdolność hamować wzrost guzów nowotworowych. Dodatkowo chroni nasze DNA przed uszkodzeniem. Promuje również apoptozę czyli proces samodestrukcji komórek nowotworowych.

5. Właściwości przeciwzapalne

Przeciwutleniacze, których pełno w cynamonie mają właściwości przeciwzapalne pomocne w zapobieganiu chorobom serca, chorobom układu nerwowego, a nawet raka.

6. Chroni serce

Wśród największych złoczyńców, którzy powodują choroby serca znajduje się wysoki cholesterolu, wysoki poziom triglicerydów i wysokie ciśnienie krwi. Badania wykazały, że cynamon ma zdolność obniżania poziomów tych trzech czynników ryzyka.

7. Chroni zęby

Cynamon w postaci ekstraktu okazał się bardzo skuteczny w ochronie przed bakteriami, które lubią panoszyć się w naszych ustach i powodują ubytki, nieświeży oddech, a nawet utratę zębów. Wykazano nawet, że olejek z cynamonu jest jeszcze bardziej skuteczny niż większość chemicznych płynów do płukania ust dostępnych na rynku.

8. Zwalcza wirusy i infekcje

Od wieków cynamon był używany przez wiele kultur do zwalczania infekcji. Wszystko dlatego, że ma on silne właściwości przeciwbakteryjne, antybiotyczne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Niektóre badania wykazały, że cynamon jest bardzo skuteczny w leczeniu i drożdży Candida, które rozwijają się w naszym przewodzie pokarmowym. Jego zdolność do wzmacniania układu odpornościowego jest tak duża, że ​​niektóre badania wskazują na to może on nawet zmniejszać ryzyko zarażenia wirusem HIV.

cynamon cejloński (3)

9. Chroni skórę

Nałożenie olejku cynamonowego na skórę doskonale chroni przed podrażnieniami, reakcjami alergicznymi, wysypkami skórnymi i infekcjami. Oprócz tego jest on w stanie zmniejszać stany zapalne, obrzęki, ból i zaczerwienienia pojawiające się np. przy trądziku.

10. Zwalcza alergie

Wykazano, że cynamon jest doskonałym sojusznikiem w walce z alergiami i skutecznie redukuje ich nieprzyjemne objawy. Ponadto skutecznie zmniejsza ataki astmy.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura