cukrzyca leczenie, przyczyny cukrzycy,co jeść przy cukrzycy,jadłospis dla cukrzyka,leczenie cukrzycy

Te 2 Składniki Pomogą Ci Utrzymać Prawidłowy Poziom Cukru We Krwi

Czy masz podwyższony poziom cukru we krwi? A może wyrobiłeś u siebie złe nawyki żywieniowe? Co powiesz o swojej wadze? Waha się czy jest raczej stabilna?

Czy wiesz, że jeśli masz nadwagę, a twój jadłospis opiera się o niezdrowe produkty może to znaczyć, że masz cukrzycę, a więc należysz do grona niemal 400 milionów ludzi na świecie. To znaczy, że chorujących jest nieco więcej niż 5% całej populacji.
Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą postacią tej choroby, którą łączy się ze złym odżywianiem i niekorzystnymi dla naszego zdrowia nawykami. Dziś opowiem Wam o objawach, takich jak:

Uczucie pragnienia:

Jeśli często cię suszy, może to znaczyć, że masz jeden z powszechnych symptomów cukrzycy. Nasze nerki, by usunąć nadmiar cukru wydalając go przez mocz muszą działać na wysokich obrotach.

Napady głodu:

Przy cukrzycy typu 2 w naszych komórkach brakuje glukozy do produkcji energii, a to sprawia, że ​​twój organizm odbiera sygnał, że umierasz z głodu. Powoduje to brak reakcji komórek na obecny we krwi cukier, a to z kolei pobudza trzustkę do wytwarzania większych ilości insuliny. Wtedy jedynym sposobem na to, aby twoje ciało otrzymało sygnał dostarczenia mu energii jest jedzenie, stąd odczucie wilczego głód.

Zmęczenie:

Trwałe uczucie zmęczenia jest kolejnym powszechnym objawem cukrzycy typu 2.

Twoje rany długo się goją:

Przez to, że w twojej krwi jest dużo cukru, twojemu organizmowi dłużej zajmuje gojenie się ran. Jest to jeden z objawów późnych stadiów cukrzycy typu 2, kiedy poziom cukru ekstremalnie przekracza normy.

Rozmyty obraz:
Kolejnym objawem cukrzycy jest niewyraźna wizja. W twoich krwinkach jest zbyt dużo cukru, co zmienia ich kształt i elastyczność, przez co zakłócona jest ostrość naszego widzenia.

Niska odporność:

Choroba ta osłabia układ immunologiczny i zmniejsza możliwość zwalczania infekcji i regeneracji organizmu.

Nadwrażliwość zębów to kolejny objaw, który wskazuje na cukrzycę. Cukrzyca to choroba, która pojawia się najczęściej przez uprawianie siedzącego trybu życia, złych nawyków żywieniowych i unikania ćwiczeń. Często dotyka osoby cierpiące na depresję i chronicznych śpiochów. Najlepszą ochroną przed tą chorobą jest wyrobienie u siebie zdrowych nawyków żywieniowych. Warto spróbować od ograniczenia spożywania cukru i węglowodanów. Teraz podam wam kilka przepisów na poprawienie poziomu cukru we krwi.
Bulion cebulowo-cytrynowy.
By zrobić bulion należy przecisnąć przez szmatkę sok ze startej cebuli i wymieszać go z sokiem z całej cytryny. Pij tę miksturę dwa razy dziennie. Następnie regularnie sprawdzaj poziom cholesterolu i cukru we krwi po to, aby udokumentować zmiany.

Surowy czosnek i czosnek w tabletkach

cukrzyca leczenie przyczyny cukrzycy,co jeść przy cukrzycy,jadłospis dla cukrzyka,leczenie cukrzycy

Czosnek ma niesamowite właściwości i całą masę zalet. Wiele badań wykazało, że możemy go używać przy zapobieganiu, walce i leczeniu wielu chorób, a według najnowszych doniesień, czosnek zwiększa produkcję insuliny – hormonu, który zamienia glukozę w energię i pozwala nam zapobiegać cukrzycy typu 2, a jeśli będzie spożywał surowy czosnek, obniży on poziom cukru w twojej krwi. Czy na pewno jednak wiemy, jak używać czosnku tak, by czerpać z niego jak najwięcej korzyści? Najlepiej regularnie jeść go na surowo. Niestety jak większość cudownych roślin, czosnek po podgrzaniu, traci większość swoich właściwości leczniczych. Jeśli nie znosisz zapachu i smaku czosnku, zawsze możesz użyć alternatywy w postaci tabletek lub kapsułek. Zalecaną dawką jest spożycie 500 miligramów do 1000 miligramów czosnku każdego dnia, co daje nam mniej więcej 1 lub 2 ząbki.

cukrzyca leczenie (3)

Inną alternatywą jest picie „wody czosnkowej”.
Wlej do kubka 200 ml wody i dodaj do niej jeden zmielony ząbek czosnku.
Pozwól mu opaść, wtedy właściwości czosnku przesiąkną do wody. Jeśli to wypijesz, dostarczysz sobie niezbędne witaminy i minerały.

Pamiętaj, że jeśli jesz za dużo czosnku, możesz mieć problemy z trawieniem. Podane powyżej przepisy nie są przeznaczone dla osób uczulonych na czosnek, kobiet w ciąży lub karmiących oraz dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura