co na śmierdzące stopy, co zrobic na smierdzace stopy

Sposób Na Pozbycie Się Śmierdzących Stóp

Zapach stóp jest wywoływany przez bakterie i grzyby, które rozmnażają się na naszych stopach.

Odnowa komórek skóry lub nadmierne pocenie się mogą stworzyć lepsze warunki dla rozwoju bakterii, ponieważ żywią się one martwymi komórkami skóry i rozmnażają w wyniku nadmiernego pocenia się.

Nieprzyjemny zapach stóp pojawi się częściej u osób o słabej higienie, ale może być również spowodowany stresem lub złymi nawykami żywieniowymi. Dziś przedstawię państwu kilka wskazówek, które pomogą ograniczyć wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu stóp:

1. Balsam

Nawilżone stopy nie będą wydzielały nieprzyjemnego zapachu. Dlatego też warto każdego dnia przed pójściem spać nakładać na stopy balsam. Po pierwsze pomoże to utrzymać nasze wysychające stopy w dobrej kondycji, ale też uniemożliwi bakteriom rozw

2. Czarna herbata

Czarna herbata jest naturalnym dezodorantem, ponieważ jest bogata w kwas garbnikowy. Zanurzenie stóp w czarnej herbacie sprawi, że będą się mniej pocić, a co za tym idzie nie będą wydzielać tak nieprzyjemnego zapachu. Wszystko, co musisz zrobić, to zalać 2 kubki wody z dwoma torebkami herbaty, przelać do miski i moczyć w niej stopy przez 20 minut.
Warto powtarzać ten proces codziennie.

3. Osuszanie

Ignorowanie dokładnego osuszania nóg po wyjściu spod prysznica jest jedną z głównych przyczyn rozwoju bakterii, które tak jak już wspominałam są jedną z głównych przyczyn brzydkiego zapachu stóp. Jeśli twoje stopy będą suche, bakterie nie będą miały możliwości rozmnażania. Pamiętaj więc by za każdym razem po wyjściu spod prysznica lub wyjęciu stóp z kąpieli w czarnej herbacie, dokładnie je osuszyć. Warto również po wysuszeniu stóp ręcznikiem osuszyć również palce stóp papierem toaletowym.

4. Skarpetki

Skarpety są niezbędne do noszenia obuwia. Pomagają w absorpcji potu powstrzymując rozwój bakterii. Oczywiście ważne jest, by skarpety które nosimy codziennie były świeże i czyste.

Najlepsze skarpety są te ze 100 procentowej bawełny. Po to aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi stóp możesz także przygotować domowy talk. To bardzo proste. Wystarczy wymieszać 1 część mąki kukurydzianej z 1 częścią sody oczyszczone. Do mieszanki warto również dodać olejki eteryczne. A oto przepis:

Składniki:

2 łyżki sody oczyszczonej;
2 łyżki mąki kukurydzianej;
2 krople olejku eterycznego (na przykład geranium);
1 łyżka stołowa suszonych płatków nagietka (opcjonalnie).

Instrukcje:

Wymieszaj wszystkie składniki w słoiku i delikatnie wmasuj mieszankę w stopy. Warto robić to przed założeniem skarpet i butów.

Zmagacie się z problemem śmierdzących stóp? Mam nadzieję, że te porady pomogą państwu zneutralizować tę nieprzyjemną dolegliwość.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura