chrapanie przyczyny, środki na chrapanie, bezdech nocny, leczenie bezdechu, jak leczyć chrapanie, chrapanie przyczyny,

Kilka Skutecznych Metod Na Powstrzymanie Chrapania

Jeśli całą noc chrapiesz, tak naprawdę nie masz szans na pełen odpoczynek, a już tym bardziej osoba, która śpi obok.

Chrapanie może spowodować nie tylko poważne problemy dla twojego zdrowia, ale również przyczynić się do rozpadu twojego związku. Główną przyczyną chrapania u dorosłych jest otyłość, jednak nie tylko otyli ludzie chrapią. Również te osoby, które nie cierpią na nadwagę mogą chrapać lub cierpieć na bezdech senny czyli krótkie przerwy w oddychaniu podczas snu ze względu na kształt ich ust.

chrapanie przyczyny, środki na chrapanie, bezdech nocny, leczenie bezdechu, jak leczyć chrapanie, chrapanie przyczyny,

Co ciekawe na chrapanie może również wpływać nasz wiek. Wraz z wiekiem tracimy masę mięśniową, co powoduje wiotkość tkanek wokół naszego gardła, które uniemożliwiają poprawny przepływ powietrza. Jeśli cierpisz na ten problem lub znasz kogoś kto chrapie, powinieneś wiedzieć i przekazać swoją wiedzę dalej, bo istnieje kilka sposobów poprawy tego stanu rzeczy. Podam Wam dziś 10 wskazówek i przepisów, które pomogą zredukować problemy z chrapaniem:

chrapanie przyczyny

Użyj dodatkowych poduszek

Czy kiedykolwiek próbowałeś spać na wysokich poduszkach lub podłożyłeś pod głowę jedną dodatkową? Dodatkowa warstwa pomaga utrzymać drogi oddechowe otwarte, co znacznie poprawia efekt chrapania.

Śpij na boku

Spanie z brzuchem na boku wpycha język z powrotem do gardła, który blokuje powietrze.

chrapanie przyczyny (2)

Płukanie gardła olejem z mięty pieprzowej

Spróbuj to zrobić przed pójściem spać. Dodaj kroplę olejku miętowego do szklanki zimnej wody. Ważna do zapamiętania uwaga: nie pij wody, jedynie przepłucz gardło.

Płukanie gardła herbatą z mięty pieprzowej

Niektórzy ludzie zamiast płukanki z olejem w wodzie preferują płukanie gardła herbatą. Wszystko co musisz zrobić, to włożyć garść liści mięty w filiżankę gorącej wody, poczekać aż ostygnie, odcedzić i przepłukać gardło.

Herbata z pokrzywy

Czasami powodem chrapania są alergie na kurz i sierść. Jeśli właśnie tak jest w twoim przypadku, warto zastosować kurację herbatą z pokrzywy. Zagotuj filiżankę wody, dodaj suche liście pokrzywy (możesz kupić je w sklepie ze zdrową żywnością lub zerwać w ogródku i ususzyć) i przykryj kubek. Po dziesięciu minutach wypij herbatę. Ten przepis jest świetnym remedium przeciwhistaminowym i powinien zostać konsumowany przed pójściem spać.

Schudnięcie

Utrata wagi nie tylko pomoże Ci w problemach z chrapaniem, ale również poprawi jakość twojego samopoczucia i życia. Zamiast jeździć samochodem, wybierz spacery, regularne ćwiczenia i unikaj palenia. Raczenie się napojami alkoholowymi zwłaszcza przed snem.

Sok na chrapanie

Zblenduj 3-centymetrowy kawałek imbiru, zetrzyj go, dodaj 2 średnie marchewki, 2 jabłka, sok z 2 cytryn i wystarczającą ilość wody do wymieszania. Odcedź i wypij sok natychmiast po przygotowaniu. Powtarzaj czynność na pół godziny przed pójściem spać.

Ruta i oliwa z oliwek

Ruta zwyczajna jest uprawiana w celu zmniejszenia stresu oraz stanów niepokoju. Jeśli ją hodujesz i zauważysz na przykład, że zaczyna więdnąć może być to związane z pochłanianiem złej energii z otoczenia. Żeby zastosować ją w celu załagodzenia chrapania, umieść 50 gram ruty w ciemnym słoju i zalej oliwą z oliwek. Przykryj słoik i pozostaw go w ciemnym, suchym miejscu przez 14 dni. Po upływie czasu infuzji nanieś olej na nos, szyję (gardło) i na kark. Najpierw jednak przeprowadź test na alergię: nałóż odrobinę oleju na łokieć, odczekaj kilka minut i jeśli nie odczujesz żadnego podrażnienia, możesz go swobodnie używać.

Cebula i sól

Pokrój średniej wielkości cebulę i umieść na talerzyku po czym posyp solą. Połóż talerz na nocnym stoliku i zostaw go tam na całą noc.

Kardamon

Wymieszaj pół łyżeczki nasion kardamonu (sproszkowanego lub rozgniecionego) w filiżance ciepłej wody. Wypij tę mieszaninę na pół godziny przed pójściem spać.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura