cebula czerwona właściwości min

Czy czerwona cebula jest dobra dla ciebie? 7 niesamowitych właściwości tej cebuli

Co prawda nie różni się zbytnio wyglądem od cebuli białej, ale nie jest tak samo popularna jak jej gatunkowa siostra.

Nie wszyscy lubią smak obu z nich, ale niewątpliwie jest ona doskonałym lekarstwem na wszelkie dolegliwości i cennym dodatkiem do wielu dań. Czerwona cebula co prawda coraz częściej gości na naszych stołach, ale wciąż nie jest doceniana tak jak być powinna. Ma ona bowiem niezwykłe właściwości odżywcze. Lista korzystnych składników odżywczych czerwonej cebuli jest długa.

cebula czerwona właściwości 2

Zawiera ona potas, siarkę, wapń, magnez, żelazo, mangan, miedź, cynk, szereg witamin z grupy B, a także witaminę E i witaminę C. Warto pamiętać, że czerwona cebula jest również mało kaloryczna, ale dosyć ciężkostrawna. W dzisiejszym filmiku wyliczę 7 powodów, dla których czerwona cebula jest świetnym sojusznikiem dla waszego zdrowia. Warto więc jeść ją jak najczęściej, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i kondycją.

1. Zapobiega rozwijaniu się komórek rakowych
Cebula jest bogata w siarczyny, które nie pozwalają na rozwój komórek nowotworych
różnych rodzajów raka. Związki te niszczą również bakterie atakujące nasz układ moczowy.

2. Kontroluje poziom cukru we krwi
Surowa cebula, szczególnie czerwona stymuluje produkcję insuliny. Jeśli więc walczysz z cukrzycą, staraj się jeść więcej surowej cebuli.

3. Łagodzi zaparcia
Cebule o których dziś mowa są bogate w błonnik, dlatego są również skuteczne w walce z zaparciami. Włókna czerwonej cebuli pomagają twoim jelitom wydalać z twojego ciała toksyny.

4. Leczy ból gardła
Wszyscy kiedyś słyszeliśmy poradę, by pić sok przy przeziębieniach I bólu gardła. Niesamowite jak ten syrop może na nas zadziałać. Nie jest to jednak dla wszystkich przyjemny zabieg.

5. Pomaga przy krwawieniu z nosa
Jeśli często występują u ciebie krwawienia z nosa spróbuj wwąchać się w połówkę świeżo przekrojonej cebuli. Ten znany od lat domowy środek może pomóc Ci w rozwiązaniu tego problemu.

cebula czerwona właściwości

6. Chroni i wzmacnia twoje serce
Cebula, zwłaszcza czerwona chroni twoje serce przed chorobami wieńcowymi i reguluje ciśnienie tętnicze.

7. Normalizuje cholesterol
Czerwone cebule pomagają wyrównać poziom cholesterolu i pomagają pozbyć się złego cholesterolu.

Ciekawa jestem czy wiedzieliście o wszystkich korzyściach cebuli, lubicie jej smak? Ja na przykład dodaję ją do niemal każdej przygotowywanej przeze mnie potrawy.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura