brak energii, zmęczenie senność osłabienie brak energii min

Wsmaruj Tę Maść W Skórę i Pożegnaj Się Z Bólem i Bezsennością

Czy czujesz ciągłe zmęczenie? A może po każdym, nawet niezbyt intensywnym wysiłku łapią cię bóle, na przykład bóle mięśni? Czy do tego wszystkiego cierpisz na bezsenność i często długo przewracasz się z boku na bok nie mogąc zasnąć? Najprawdopodobniej jak ogromna większość z nas cierpisz na niedobory magnezu.

Magnez nie jest minerałem, to pierwiastek, który odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka. Odgrywa on kluczową rolę w setkach reakcji chemicznych zachodzących w naszym organizmie, a gdy nie mamy go wystarczająco dużo, nasze ciała dają nam o tym znać na wiele różnych sposobów. Magnez jest bezpośrednio odpowiedzialny za skurcze mięśni i przesyłanie sygnałów systemu nerwowego. Pomaga on również kontrolować poziom wapnia, który mamy w naszym systemie.

brak energii, zmęczenie senność osłabienie brak energii 2

Co ciekawe, kiedy ta funkcja nie zdaje swojego egzaminu i mamy w naszych ciałach zbyt dużo wapnia, możemy przez to doświadczyć różnych niepożądanych objawów w tym skurczów mięśni i chronicznego zmęczenia. Z pewnością pomocne będzie przyjmowanie suplementów magnezu, które powinny załagodzić wiele dokuczliwych efektów niskiego poziomu magnezu we krwi. Suplementy pomogą Ci się również zrelaksować, zasnąć, mieć więcej energii w ciągu dnia, a nawet pomóc w trawieniu. Jednak nie wiem czy wiecie, ale jednym ze skutecznych sposobów na zwiększenie ilości magnezu jest wchłanianie przez skórę.

Tak, stosowany miejscowo środek na bazie magnezu ma wiele wspaniałych zalet. Rezultaty pewnego potwierdzonego naukowo eksperymentu dowiodły, że Ci, którzy uczestniczyli w badaniu polegającym na moczeniu nóg w kąpieli z płatkami magnezu odnotowali wyższy poziom magnezu. Nie każdy z nas ma jednak czas na regularne moczenie stóp w magnezie, dlatego rozsądną łatwo dostępną i niedrogą alternatywą jest przygotowanie magnezowego balsamu.

brak energii, zmęczenie senność osłabienie brak energii 3

Uwierzcie mi, to działa – magnezowy balsam zapewnia ulgę zmęczonym, obolałym mięśniom, nawilża skórę, a nawet działa jako naturalny filtr przeciwsłoneczny. W dzisiejszym filmiku przedstawię wam przepis na domowy balsam pełen magnezu, który uzupełni jego braki w twoim organizmie:

Składniki:
1/2 szklanki płatków chlorku magnezu;
3 łyżki wody;
4 uncje surowego masła shea.

Instrukcje:
Doprowadź wodę do wrzenia, a następnie wsyp do niej płatki chlorku magnezu. Mieszaj roztwór aż płatki całkowicie się rozpuszczą. Następnie roztop masło Shea i połącz je z chlorkiem magnezu. Mieszaj składniki aż do uzyskania jednorodnego balsamu o jednolitej konsystencji. Możesz przechowywać go w butelkach po balsamie i używać jako kremu na co dzień. Trwałość tego balsamu to mniej więcej dwa miesiące jeśli jest on przechowywany w lodówce.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

Projekt Natura