bardzo sucha skóra dłoni przyczyny 3

Jak Odmłodzić Zniszczone i Suche Dłonie Naturalnie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile na co dzień muszą znosić nasze dłonie?

Ciągły kontakt z produktami chemicznymi takimi jak płyny do mycia naczyń czy nawet zwykłe mydło naraża naszą skórę na uszkodzenia i reakcje alergiczne.

Z tych też powodów skóra na rękach często jest bardzo sucha i przedwcześnie się starzeje. Najgorsze jest jednak to, że ludzie dbając o siebie zazwyczaj zwracają większą uwagę na obszary, które są bardziej widoczne takie jak twarz czy włosy, a zapominają przy tym o swoich dłoniach…

Następnie kiedy w końcu się reflektują zdają sobie sprawę, że większości widocznych uszkodzeń można było dość łatwo uniknąć, a przecież nikt koniec końców tak naprawdę nie chce mieć niewygodnie suchych i szorstkich rąk.

Dzisiaj pokażę Państwu prosty i naturalny przepis, który sprawi, że Wasze ręce będą miękkie i gładkie – szczególnie jeśli macie częsty kontakt z mydłem i wodą, co tak naprawdę nie jest jedyną rzeczą, która niszczy twoją skórę.

Innymi czynnikami, które wpływają na wygląd i kondycję naszej skóry jest nadmierna ekspozycja na słońce, ale też ciepło i intensywne zimno, które również mogą znacznie uszkodzić skórę. Przepis z tego filmiku może być użyty nie tylko do złuszczania dłoni i rąk, ale także jako scrub do twarzy.

Zobaczcie jak możecie pozbyć się martwego naskórka bez konieczności kupowania drogich kremów przemysłowych.

Składniki:

  • 1 łyżka cynamonu
  • 1 łyżka brązowego cukru
  • 2 łyżki nierafinowanego oleju kokosowego

Instrukcje:

Wymieszaj wszystkie składniki, aż utworzą jednorodny krem. Nałóż tę mieszankę na dłonie, delikatnie masuj i złuszczaj. Kiedy skończysz, umyj ręce wodą i dokładnie wysusz. Powtarzaj tę procedurę raz dziennie, a zauważysz oszałamiające wyniki końcowe.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube
Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura
Author

Projekt Natura