antyperspirant bez aluminium, naturalny antyperspirant bez aluminium, naturalny dezodorant pod pachy, zdrowy ant

Dlaczego Powinieneś Przerzucić Się Na Naturalny Antyperspirant?

Czy wiecie, że pot sam w sobie nie ma żadnego zapachu?

Nieprzyjemny zapach, który czujemy na przykład po ćwiczeniach generowany jest przez bakterie, które żyją na naszej skórze. Bakterie te metabolizują białka i kwasy tłuszczowe w pot. Wtedy, by je zneutralizować i zabić sięgamy po dezodoranty. Musicie jednak wiedzieć, jak działają antyperspiranty, ponieważ one zamiast zwalczać zapachy, całkowicie blokują nasze pory poprzez zawarte w ich składzie aluminium i sprawiają, że w ogóle się nie pocimy. W ten sposób, jeśli nie produkujemy potu bakterie nie mają szans na interakcję z żadnymi białkami czy kwasami tłuszczowymi, które mogłyby powodować nieprzyjemne zapachy.

Czasami produkty które kupujemy są zarazem dezodorantem i antyperspirantem. Jeśli kupujecie te produkty powinniście wiedzieć, że ich używanie niesie za sobą pewne ryzyko zdrowotne. Niektóre badania dowiodły już, że stosowane miejscowo aluminium właśnie na przykład poprzez antyperspiranty zawierające w sobie sole glinu takie jak np. chlorowodorek glinu, chlorek glinu lub kompleksy glinowo-cyrkonowe mogą wchłaniać się do naszego organizmu. Wszystkie te związki, zwłaszcza aplikowane regularnie mogą mieć toksyczny wpływ na nasz organizm. Najgorsze jest to, że stale jesteśmy narażeni na działanie aluminium, ponieważ nie brakuje go w naszych kuchniach. W dzisiejszych czasach to z aluminium wykonana jest większość naczyń, pojemników, urządzeń czy materiałów budowlanych. To właśnie wysokie i częste ryzyko kontaktu z aluminium sprawia, że staje się ono niebezpieczne.

antyperspirant bez aluminium (2)

Faktem jest, że ludzie absorbują aluminium przez skórę. Badanie z 2001 roku wykazało, że po 15 dniach od pobrania próbek krwi, aluminium z antyperspirantu nadal było w niej obecne.

Kiedy aluminium wchłania się do ciała, przed tym jak dotrze do mózgu rozprzestrzenia się w naszym organizmie. Krótkoterminowe skutki uboczne mogą oznaczać utraty pamięci krótkotrwałej, trudności w uczeniu się, brak koordynacji, dezorientację, uczucie splątania, skurcze, zgagę, wzdęcia i bóle głowy. Badania wykazały również, że u tych pacjentów, którzy mieli częstszy kontakt z aluminium występuje większe ryzyko zachorowania na Alzheimera. Świetnym sposobem na uniknięcie kontaktu z tym szkodliwym produktem chemicznym jest po prostu używanie dezodorantów bez aluminium, a najlepiej ograniczenie się do stosowania tych produktów, które wykonane są z naturalnych składników. Dziś opowiem Wam o naturalnych sposobach na uniknięcie nieprzyjemnego zapachu ciała:

Do wykonania pierwszego przepisu potrzebujemy:

  • Skórki z 3 cytryn;
  • Skórki z 3 pomarańczy;
  • 1 litra wody;
  • 3 łyżek sody oczyszczonej;
  • 1 szklanki soli morskiej

Zetrzyj skórki owoców i zagotuj je w wodzie. Odcedź mieszankę ii pozwól jej ostygnąć. Dodaj sól i sodę. Następnie dobrze wymieszaj i przechowuj w pojemniku. Używaj jej pod pachami lub na innych obszarach ciała w których pocisz się najbardziej. Możesz dodawać ją też do wody w kąpieli.

Kolejny, bardzo skuteczny naturalny dezodorant wykonany z cytryn jest bardzo skuteczny.

antyperspirant bez aluminium (3)

Do przygotowania mieszanki przepisu drugiego potrzebujesz:

  • 100 mililitrów wody;
  • 20 mililitrów 90% alkoholu;
  • 4 łyżki rozmarynu;
  • 5 kropli esencji cytrynowej;
  • 10 kropli ekstraktu z oczaru wirginijskiego

Instrukcje:

Zagotuj trochę wody i gdy zacznie wrzeć, dodaj do niej liście rozmarynu. Wyłącz kuchenkę i pozwól, aby płyn został pod przykryciem przez około 10 minut. Następnie dodaj alkohol, esencję cytrynową i oczar. Dobrze wymieszaj, przechowuj w szklanym słoiku i smaruj potliwe miejsca.

Możesz obejrzeć w formie filmu – Youtube

Odwiedź nasz kanał na YouTubeProjekt Natura

 
Projekt Natura